meta name="keywords" content="gazety zachodniopomorskie, gz, dziennik nowogardzki, nowy tygodnik łobeski, dziennik stargardzki, nowe 7 dni gryfina, tygodnik policki, dziennik powiatu kamieńskiego, pojezierze drawskie, echa znad gwdy i drawy, wypadek zachodniopomorskie, śmierć zachodniopomorskie, pożar, urząd miejski, starostwo powiatowe, banery, policja, straż, fotoradar, wakacje, szczecin" />
GZ

NOWY TYGODNIK ŁOBESKI

Wydarzenia:

KŁĘBY DYMU NAD ŁOBZEM

image 1 (ŁOBEZ) Około godziny 16:00 mieszkańców Łobza zaniepokoiły kłęby dymu, które nagle podniosły się nad miastem; po chwili rozległo się wycie syren wozów strażackich. Dym widać było od strony ulicy Bema, wiatr z tamtego kierunku unosił swąd. Okazało się, że płonie hala należąca do przedsiębiorstwa Rival Sp. z o.o., leżąca na wylocie do Reska. - Był wybuch, a po chwili dym i wszystko już płonęło – mówił jeden z pierwszych świadków zdarzenia, który obecny był od początku na miejscu zdarzenia. – To działo się dosłownie chwilę.

FOTOGALERIA Z POŻARU

WŁADYSŁAW TABAKA PRZEPYTUJE BURMISTRZA ŁOBZA

image 1 (ŁOBEZ) 30 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej w Łobzie obecny był radny poprzedniej kadencji Władysław Tabaka. Miał do Burmistrza Łobza Piotra Ćwikły w wolnych wnioskach szereg pytań dotyczących spraw gminy Łobez. Pytania te dotyczyły przede wszystkim tych poczynań obecnych władz samorządowych, które najbardziej niepokoją samych mieszkańców gminy Łobez.
Więcej w papierowym wydaniu...

UTONĄŁ 18-LATEK

(CIESZYNO GM. WĘGORZYNO) Pogoda w miniony weekend zachęcała do spędzania czasu nad wodą. Mieszkańcy naszego powiatu licznie pojawili się na wszelakich kąpieliskach. Nie inaczej było nad Jeziorem Woświn w Cieszynie. Dodatkową atrakcją był odbywający się nad wodą festiwal muzyki. Niestety niedziela przyniosła tragiczne informacje. W nocy z soboty na niedziele z 4 na 5 lipca około godziny 3:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie został poinformowany o zaginięciu młodego mieszkańca Łobza, najprawdopodobniej uczestnika VI „Festiwalu Woświn Rock Fest”.
Więcej w papierowym wydaniu...

Kultura i oświata, imprezy turystyczne, rozrywka, festyny:

Dwunastogodzinny maraton
wędkarski

(GINAWA, GM. WĘGORZYNO) W sobotę 27 czerwca na jeziorze w Ginawie o godz. 6:00 rano zebrali się wędkarze, aby wystartować w tzw. “Maratonie wędkarskim”. Zasada była bardzo prosta. Startowaliśmy parami, ryby które złowiliśmy były ważone wspólnie. Wyniki były bardzo dobre. Złowiono ogólnie około 130 kg ryb. Zawody odbyły się na żywej rybie. Wszystkie złowione rybki wróciły do wody. Największą rybę złowiła Ewa Marszałek – leszcz ponad 3 kg; Andrzej Gosławski – leszcz ponad 1 kg, ponadto wiele ładnych okoni.
Więcej w papierowym wydaniu...

Noc Świętojańska w Prusinowie

(PRUSINOWO, GM. ŁOBEZ) – Mieliśmy w Prusinowie wspaniałą Noc Świętojańską – informuje Bożena Giermakowska. – Impreza odbyła się na polu biwakowym “Anielkowo”. Mimo niepewnej i czasami ulewnej pogody, mieliśmy tego dnia słoneczną atmosferę. Dzieci uczęszczające do świetlicy w Prusinowie zaprezentowały krótki występ artystyczny. Były też konkursy tematycznie związane z tradycją Nocy Świętojańskiej, konkursy ze znajomości działania ziół i zastosowania ich w gospodarstwie domowym.
Więcej w papierowym wydaniu...

Koncert uczniów
Prywatnej Szkoły Gry

(ŁOBEZ) „Muzyka jest piękna, nigdy na Ciebie nie nakrzyczy, nie obrazi się, zawsze będzie obok, zawsze wysłucha, ale pamiętaj, że nigdy nie odpowie. Muzyka ma koronę w niebie, ale korzenie w ziemi” – takimi właśnie słowami Aleksandra Buksa i Dominik Marchewka otworzyli 20 czerwca w Łobeskim Domu Kultury koncert uczniów Prywatnej Szkoły Gry Na Instrumentach Muzycznych D.G. Stefanowskich w Łobzie.
Więcej w papierowym wydaniu...

Jarosław Żuk wygrywa wybory uzupłeniające

(GM. ŁOBEZ) W niedzielę 21 czerwca na terenie gminy Łobez odbyły się wybory uzupełniające do Rady Powiatu w Łobzie. Powodem ogłoszenia wyborów uzupełniających było zaskarżenie poprzednich wyników z 16 listopada przez Michała Karłowskiego, który przed sądem udowodnił, że na wynik różnicy 1 głosu, którym przegrał, mógł mieć wpływ nie wydanie odpowiedniej ilości kart.
Więcej w papierowym wydaniu...

„ŁOBZIUKI
– parasol dla kultury”

(ŁOBEZ) Trzecia edycja imprezy „Łobziuki – parasol dla kultury” zorganizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Łobeskiego, a finansowanej przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, już za nami. W tym roku „Łobziuki” odbyły się w całym bloku imprez związanych z „Dniami Łobza”, w piątek koncert na Starym Boisku, w sobotę biegi uliczne „Łobeska X” i „Łobziuki - parasol dla Kultury”, a w niedzielę Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Lidia Lalak-Szawiel
Więcej w papierowym wydaniu...

Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK

(ŁOBEZ – GINAWA, GM. WĘGORZYNO) W sobotę 13 czerwca odbyły się XVII Okręgowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Klubów HDK PCK pod patronatem Starosty Łobeskiego. Miały one na celu zaakcentowanie Światowego Dnia Krwiodawcy, który corocznie jest obchodzony 14 czerwca. W zawodach tych wzięło udział 13 drużyn (w 3 osobowym składzie każda).
Więcej w papierowym wydaniu...

Inne:

Turniej Brydźa Sportowego o Puchar Burmistrza Łobza

(ŁOBEZ) 15 czerwca odbył się w ramach cyklu imprez Dni Łobza Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Łobza. W turnieju wzięło udział 17 par reprezentujących: Drawsko Pom., Białogard, Karlino, Kołobrzeg, Łobez, Ostrowice, Świdwin. Czołowe miejsca zajęły następujące pary: I miejsce Sabina Kaźmierska i Aleksander Kaźmierski – Kołobrzeg, II miejsce: Dionizy Grząśko i Janusz Hryniewicz – Drawsko, III miejsce: Roman Wawrzyniak i Piotr Kozłowski – Łobez.
Więcej w papierowym wydaniu...

Oczyszczalnia ścieków w Łobzie zmodernizowana i rozbudowana

(ŁOBEZ) 19 czerwca dokonano oficjalnego przyjęcia inwestycji „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łobzie”. Zebrani mogli na miejscu zapoznać się z opisem inwestycji, który we fragmentach przedstawił Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła. Oto szczegóły inwestycji: „Gmina Łobez nie zwalnia tempa w realizowaniu inwestycji proekologicznych na swoim terenie.
Więcej w papierowym wydaniu...

Julian Sierpiński - przewodniczącym, Barbara Górniak - delegatem

(ŁOBEZ) 16 czerwca na pierwszym posiedzeniu Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Łobeskiego, podczas której został Wybrany Przewodniczący Rady. Został nim Julian Sierpiński. Został również wybrany delegat. Delegatem została Barbara Wiesława Górniak.
Więcej w papierowym wydaniu...

Doberski skarbnik gminy odwołany

(DOBRA) W czwartek 25 czerwca w Dobrej odbyła się sesja rady miejskiej. Dwoma głównymi punktami obrad było udzielenie absolutorium burmistrzowi Dobrej oraz odwołanie ze stanowiska skarbnika gminy S. Brodniaka. Sporo dyskusji wywołała zmiana na kluczowym stanowisku w doberskim urzędzie. Przygotowanie uchwały uzasadniał Burmistrz Dobrej Piotr Hebda.
Więcej w papierowym wydaniu...

Organizacje, życie społeczne, informator, hobby:

Ludowy Łobeski Klub Biegacza "Trucht"

(ŁOBEZ) Truchtanie dla zdrowia, to pewnie zasługa pięknej słonecznej pogody, jaka była w ubiegłą niedzielę. Na polanie stawiło się kilku nowych biegaczy i jedna biegaczka. Liczba uczestników niedzielnego "Truchtania dla zdrowia" ciągle rośnie i to jest bardzo pozytywne zjawisko. Czwarty z kolei trening biegowy zorganizowany przez Łobeski Klub Biegacza Trucht z myślą o początkujących trwał nieco ponad 30 minut...

Więcej

Lokalna Organizacja Turystyczna

(lorem ipsum) Lorem ipsum

Więcej

Rada Osiedla
w Łobzie

(ŁOBEZ) Na kolejne cztery lata na czele rady ponownie stanęła Mirosława Borowska. Bez zmian także na stanowisku zastępcy – członkowie rady zdecydowali, że będzie nią Lucyna Czaprowska. W skład zarządu weszli: Bogumiła Górna, Adam Hlib, Jan Ceholnyk. Komisja rewizyjna będzie pracować w składzie: Agnieszka Kwolek, Weronika Popielewska, Dariusz Ostrowski.

Więcej

"Światowid 1963"

(ŁOBEZ) Lorem ipsum

Więcej

O nas

Wydawnictwo "Dom Judy" Sp. z o.o. zajmuje się wydawaniem gazet lokalnych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dzięki własnej, profesjonalnej drukarni świadczymy także usługi z zakresu poligrafii. Więcej

Okładki:

Więcej

Usługi

  Wykonujemy także:
 • ulotki
 • wizytówki
 • banery
 • foldery
 • gadżety reklamowe
 • nadruk na foliach - szyby, szyldy
 • naklejki samoprzylepne
 • kalendarze
  Usługi webmasteringowe:
 • strony internetowe: html, css
 • aplikacje serwerowe: php
 • serwisy, webgalerie
 • pozycjonowanie stron www
 • hosting

Kontakt:

 • "DOM JUDY" Sp. z o.o
  ul. Boh. Warszawy 7A
  72-200 Nowogard
  tel. 91 39 70 990